סינוסיטיס

 

טיפול בסינוסיטיס

סינוסיטיס (דלקת הגת) הינה אחת הבעיות הבריאותיות השכיחות ביותר בישראל, מעל 850 אלפי ישראלים לוקים במחלה מדי שנה. הסינוסיטיס נפוץ אף יותר מדלקת פרקים, מלחץ דם גבוה, מחלות לב או אסטמה. השפעותיו על איכות החיים משמעותית יותר מהשפעת סוכרת או אי ספיקת לב. הסימפטומים עלולים להשפיע על אנשים באופן ניכר מבחינה פיסית, תפקודית ונפשית.
כיום נפוצות גישות שונות למתן טיפול בסינוסיטיס, כאשר השיטה המיושמת במרפאתנו, ולה תוצאות מצוינות, היא ניתוח בעזרת בלון סינופלסטי.

 

תפקידם של הסינוסים

כדי להבין את תופעת הסינוסיטיס, ראשית חשוב ללמוד מהם הסינוסים ומהי חשיבותם לשמירה על הבריאות.
הסינוסים הם כיסים מלאי אוויר הממוקמים מאחורי העצמות שבחלק העליון של הפנים, בין העיניים ומאחורי המצח, האף והלחיים. הסינוסים מכוסים בשכבת ריר ותאים, המכילים על פני השטח שלהם שערות קטנות המכונות ריסים (cilia ). ריסים אלה מסייעים בלכידתם ובהוצאתם של בקטריות ומזהמים אחרים.

סינוסים

בכל אחד מהסינוסים ישנו פתח שדרכו מתנקזת הליחה. ניקוז הליחה הינו תהליך חיוני לשמירה על בריאותם ותפקודם התקין של הסינוסים. כל פגיעה בזרימה התקינה עלולה להוביל להצטברות ליחה בסינוסים.

בקרב המומחים ישנה הסכמה כי בריאות הסינוסים הינה תנאי חשוב לאיכות חיים טובה וכי פגיעה בבריאות הסינוסים עלולה להוביל למספר סיבוכים בלתי-רצויים.

 

מספר עובדות על סינוסיטיס

  • כ-14% מהאוכלוסייה הבוגרת סובלת מסינוסיטיס.
  • כ-17% מהנשים וכ-10% מהגברים סובלים מסינוסיטיס כל שנה.
  • סינוסיטיס כרוני (לא כולל סינוסיטיס אקוטי) הוא הסיבה העומדת מאחורי כחצי מיליון ביקורים אצל הרופא מדי שנה.
  • בכל שנה נרשמים מעל מיליון וחצי ימי פעילות מוגבלת כתוצאה מסינוסיטיס.
  • התקני ™Balloon Sinuplasty הינם מערכת אנדוסקופית מבוססת-צנתר, המיועדים לאנשים אשר סובלים מסינוסיטיס. נתונים שפורסמו לאחרונה במגזין המוערך ENT מראים שטכנולוגיה זו יעילה ובטוחה לשימוש: המשתתפים במחקר לא סבלו כלל מתופעות לוואי שליליות וחשו בהקלה משמעותית.

טכנולוגיית ™Balloon Sinuplasty נמצאת בשימוש בקרב רופאי אף אוזן גרון מוסמכים, והיא מיישמת התקני בלון קטנים לפתיחת הסינוסים החסומים באותו אופן שבו כירורגים לכלי דם (אנגיופלסטיקאים) משתמשים בצנתרים לפתיחת עורקי לב חסומים.

בתרשים הבא מוצג סינוס פרונטלי-שמאלי דלקתי:

סינוס פרונטלי – שמאלי דלקתי

 

 

 

על מנת להקל על התסמינים של הסינוסיטיס הכרוני, רופאי א.א.ג. משתמשים בהתקני ™Balloon Sinuplasty לפתיחת חסימות המונעות ניקוז תקין של הסינוסים. 

בתמונה שלהלן מוצגים שלבי הטיפול באמצעות טכנולוגיית ™Balloon Sinuplast:

שלבי טיפול בסינוסיטיס עם טכנולוגיית ™Balloon Sinuplast

 

 

פרופ׳ יצחק ברוורמן
פרופ׳ יצחק ברוורמן
מומחה אף אוזן גרון וכירורגיית ראש צוואר, מנהל מחלקת אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר במרכז הרפואי ״הלל יפה״, משמש כ-Assistants professor בפקולטה לרפואה בטכניון.
למידע וייעוץ מקצועי
השאירו פרטים ונשמח לחזור
תחומי טיפול נוספים
ניתוח סינוסים

סינוסיטיס כרוני

אם אתם סובלים מכאבי ראש, קושי לנשום מהאף ועייפות, בוודאי כבר שקלתם את האפשרות שאולי אתם סובלים מסינוסיטיס. אבל מהו בעצם סינוסיטיס, ומה ההבדל בין

הרחבת חצוצרות השמע

ניתוח הרחבת בלון חצוצרת השמע

במבוגרים הסובלים מלחץ באזנים ותחושת אוזניים סתומות עם או ללא נוזלים על רקע של הפרעה בתפקוד חצוצרת אאוסטכיוס, ניתן להציע הרחבת בלון של החצוצרה. החצוצרה

ניתוח סינוסים

ניתוחי סינוסים בטכנולוגיות מורכבות

ניתוח אנדוסקופי של הסינוסים (FESS) הניתוח מתבצע בהרדמה כללית. דרך האף מוחדר סיב אופקי קשיח (אנדוסקופ) המחובר למצלמת וידאו. הסינוסים, שהם חללי אויר, ממוקמים מעל,

ניתוחי מחיצה וקונכיות

ניתוח מחיצת אף וניתוח קונכיות

המחיצה באף מחלקת את חלל האף לשניים . לעיתים המחיצה אינה ישרה וקיים עיוות לאחד הצדדים. לעיתים, קיימת בליטת סחוס בבסיס התחתון של המחיצה הידוע

דום נשימה בשינה אצל ילדים

דום נשימה בשינה ילדים

נחירות ותסמונת דום נשימה בשינה בילדים הינן נושא החייב בתשומת לב מיוחדת מצד ההורים. נחירות בילדים עלולות להיות הסימן הראשון להפרעת נשימה חסימתית בשינה או

טיפול בנחירות

טיפול בנחירות

סובלים מבעיית נחירות חזקות? טיפול בנחירות יכול לשפר את איכות חייכם ולמנוע מצב של דום נשימה בשינה. נחירות נגרמות בשל היצרות בדרכי הנשימה. הסיבות כוללות

לקביעת תור השאירו פרטים

או התקשרו 052-9708068

לקביעת תור השאירו פרטים

דילוג לתוכן